Kasia Popowska – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka.

Była pierwszą Polką, która założyła na YouTube własny kanał poświęcony własnym wersjom znanych piosenek. Jej covery doczekały się jeszcze przed jej oficjalnym debiutem blisko 13 milionów wyświetleń i były popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

Popularność przyniósł jej utwór „Przyjdzie taki dzień”, do której napisała tekst. Piosenka, która w ciągu roku od premiery zdobyła ponad 12 milionów wyświetleń na YouTube i dotarła na szczyt listy 20 najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Utwór doprowadził ją na sceny „Lata Zet i Dwójki” oraz Sopot Polsat Festival. Została również nominowana w kategorii „Najlepsza Artystka” na Eska Music Awards 2015. Jest laureatką nagrody „WOKALISTKA ROKU” Radio Fama i „Nagrody Dziennikarzy” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2015.

Wydała dwie płyty – „Tlen” (2014) i „Dryfy” (2017).

Wśród radiowych przebojów królowały nie tylko piosenki jej, ale również te, które współtworzyła dla Dody („Riotka”, „Nie pytaj mnie”) czy Blue Cafe („Zapamiętaj”, „To Ty”).

Zwyciężczyni 7. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym to programie dała się poznać jako wokalistka z 4 oktawową skalą głosu, zacięciem aktorskim oraz jako… śpiewająca perkusistka.